Proč používat grain-free krmiva pro psy?

5.4.2017 00:00   |   Komerční články
Všichni majitelé psů se snaží dát svým parťákům to nejlepší, od péče o zdraví až po volnočasové aktivity. Ani výživa v tom není výjimkou a u psů sleduje podobné moderní trendy, jako u lidí.

grain-free

Omezení či vyřazení obilovin z jídelníčku je jedním z hlavních a velmi populárních trendů jak v humánní výživě, tak i ve zdravé výživě psů.

Co znamená grain-free?

Grain-free (dále jen GF) je koncept výživy, který zamítá všechny obiloviny v krmivech pro psy.

Zastánci této filosofie vycházejí z předpokladu, že pes není schopen trávit obiloviny a některé z nich mohou vyvolávat i u zdravých psů nepříznivé reakce, intolerance a alergie. Typickým alergenem je pšenice, přesněji její bílkovina zvaná gluten neboli lepek. Grain-free krmiva tedy žádný lepek neobsahují.

Prevence výživou

Základním benefit GF krmiv je jejich naprostá bezpečnost z hlediska možností výskytu intolerancí a alergií. V první řadě proto, že GF krmiva zaručeně neobsahují obilní lepek a jsou tedy gluten-free, bezlepkové.

Lepek je typ bílkoviny, která u mnoha, i zdravých, jedinců může zbytečně zatěžovat trávicí trakt, a tím i oslabovat imunitu.

Video
Podívejte se, jaké jsou výhody bezobilných krmiv pro psy

Výsledkem použití GF krmiv je posílení imunity pejsků, zlepšení jejich odolnosti a zdraví, a tak i naplnění základní filosofii krmiv Brit Care – předcházení onemocněním, prevence výživou.

Významným benefitem GF krmiv je jejich pozitivní vliv na kondici a tělesnou hmotnost psů. To jsou dva ukazatele, se kterými má většina současné populace psů značné problémy.

GF krmiva představují více koncentrovaný zdroj energie ve spojení s kvalitními surovinami a druhy masa a jsou velmi dobře stravitelná. Živinové nároky pejsků tedy plně pokryjí nižší krmné dávky.

Optimální tělesná kondice je jedním ze základních ukazatelů zdravotního stavu a je zároveň i jedním z nástrojů prevence nejrůznějších onemocnění – tedy opět prevence výživou. To byl jeden ze základních důvodů vytvoření kompletní řady krmiv Brit Care Salmon & Potato.

Levnější není vždy výhodnější

Nižší krmné dávky mají i významný ekonomický dopad. GF krmiva Brit Care často chovatelé posuzují jako drahá.

Při přepočtu na cenu jedné krmné dávky ale zjistí, že díky své vynikající stravitelnosti je cena jednoho dne krmení pejska u Brit Care významně nižší než u krmiv, u nichž se cena jednoho balení zdá být velmi výhodná.

GF krmiva však nelze spojovat jen s řešením problematických situací. Mají i řadu dalších pozitivních vlivů na zdraví a pohodu pejsků. Část jejich zdrojů sacharidů většinou tvoří zdravá zelenina, např. brambory a ovoce.

I přes své rozšíření v GF recepturách mají stále brambory mezi chovateli poněkud kontroverzní pověst. Mnoho lidí je přesvědčeno, že pes brambory, tedy hlavně jejich škroby, není schopen trávit.

To ale není pravda. Pes má ve svém trávicím traktu dostatek enzymů, které tráví škroby a je tedy k jejich využívání velmi dobře vybaven.

Krystaly bramborového škrobu navíc efektivně čistí celý povrch trávicí trubice a významně tak zlepšují zdraví trávicího traktu a tím i imunitní aparát.

S grain-free krmivy jsou často spojovány pozitivní vlivy na:

  • Zdraví trávicího traktu
  • Výrazné omezení výskytu průjmů
  • Zmenšení množství a zlepšení kvality výkalů
  • Zlepšení zdraví kůže
  • Zlepšení kvality a barvy srst
  • Zlepšení „aromatu“ ústní dutiny
  • Zlepšení příjmu krmiva i u „mlsných“ pejsků

reTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci