Čeho se vyvarovat při zdobení vánočního stromku

17.12.2016 00:00   |   Komerční články
I květiny, různé dekorace a zdobení má každý rok své trendy, pochopitelně se to týká i Vánoc.

vánoce

Vánoce jsou nejoblíbenějším svátkem v roce. Svátky klidu a míru trávíme převážně doma s rodinou, a proto věnujeme dekoracím na Vánoce obrovskou pozornost. Věnce na stůl nebo dveře, adventní věnce, svícny na štědrovečerní tabuli a nejdůležitější vánoční stromeček.

Letošní Vánoce se odehrávají hlavně v duchu přírodních materiálů s nádechem lesa, a tak trochu pohádkovým motivem.

„Dekorace jsou převážně v barvách přírodního dřeva v různých odstínech od světle béžové až po čokoládově hnědou. Doplňky rozjasní sněhově bílá, ať už ve formě skleněných ozdob či dřevěných vloček.

Rozhodně by letos neměl být na stromečku textil v látkových ozdob,“ prozrazuje Soňa Průšová z květinářství Metamorphosis.

Zatímco loňský rok byl převážně svítivý, lesklý a plný, letos je zdobení střídmější, matnější a nechávají se vyniknout jednotlivé druhy dekorací.

Dobré je také dodržovat postup při zdobení vánočního stromečku. Ideální je stromeček po ukotvení nechat pár hodin volně stát, aby jednotlivé větve klesly na své místo.

Nejdříve by se mělo začít světýlky, poté následuje zdobení od největších ozdob po nejmenší. Hlavní pozornost věnujte velký dekoracím, měli by být zavěšené převážně ve spodní polovině stromečku.

Pozor také jednu s nejčastějších chyb. „Mnoho lidí má neustálou tendenci zdobit špičku, což stromek opticky zmenší, a tak nějak zaboří do podlahy. Pokud se nechá špička volná, vynikne mnohem lépe stromek jako takový a působí přirozenějším dojmem,”radí Soňa.

Mnoho krásných výrobků, doplňků a inspirace najdete právě v květinářství Metamorphosis. Jedna pobočka je v Haštalské ulici na Praze 1, druhá ve Wuchterlově ulici v Dejvicích.

reTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci