Pečete kuře? Tady je sedm kroků k dokonalosti!

11.6.2019 00:00   |   Vaření - ČLÁNKY O VAŘENÍ A JÍDLE
Pro někoho je pečené kuře zaběhnutá rutina a hračka, ale mnohým se o dokonalém, šťavnatém a lehce narůžovělém masu s křupavou kůrčičkou může jen zdát. Marně si pak lámou hlavu, co udělali špatně.

Kuře pečené

Výsledky pečení se liší nejen kvůli receptům, ale i zvyklostem během jeho přípravy. Přitom stačí jen pár jednoduchých triků, díky nimž připravíte takovou pečeni, kterou si všichni zamilují.

1. Volte pečlivě

Již samotný výběr kvalitního masa ovlivní konečný důsledek a zejména chuť. Vybírejte nejlépe kuřata z českých uzavřených chovů, například od předního Drůbežářského závodu Klatovy. Disponuje vlastními farmami a spolupracuje s prověřenými a certifikovanými dodavateli, farmami v jižních a západních Čechách.

2. Správný odpočinek

Každé maso si před samotnou tepelnou přípravou potřebuje přivyknout na běžnou pokojovou teplotu. Zvláště pak, pokud chcete upéct kuře vcelku. Nezapomeňte, že uvnitř je kuře nejchladnější. Vyrovnáním teploty se maso bude péci rovnoměrně a zabráníte zbytečnému vysušení.

3. Důkladné osolení

I když nejste příznivci příliš slaného jídla, nebojte se kuře pořádně osolit. Správné nasolení dodá kůži na křupavosti a celkově podpoří jeho chuť. Po důkladném omytí a osušení jej osolte nejen zvenčí, ale i zevnitř. 

4. Svažte, drezírujte

Dobře svázané kuře se bude péci rovnoměrněji, zamezíte úniku šťávy a zabráníte vysušení prsíček. Stehna jednoduše zkřižte a přivažte je k sobě motouzem. Poté je přitiskněte pevně k tělu drůbeže a znovu svažte.

5. Raději déle a zvolna

Pokud chcete, aby maso zůstalo šťavnaté, pečte jej pomalu a zvolna. Počkat se vyplatí. Předehřejte troubu a pečte na ideální teplotu mezi 160 až 180 stupni celsia. Křupavé kůrčičky lehce docílíte zvýšením teploty na posledních pár minut pečení.

6. Rošt a prsa dolů

Pokud chcete kuře opravdu péci a nikoliv dusit, ideální je zvolit menší pekáč s roštem. První půlhodinku jej pečte nejmasitější – prsní částí dolů, tak si zachová maso šťavnatost.

7. Nespěchejte

Jestli jste zvládli čekat celou dobu, kdy se bytem linula příjemná vůně, jistě vydržíte ještě pět minut. Po upečení si maso lehce odpočine, kůrčička bude stále křupavá a maso se bude lépe krájet.

tzo, ŽenyproŽeny.cz

Pošlete nám recept na svoji specialituPŘIDAT Máte oblíbené jídlo a rádi je vaříte druhým?
Podělte se s námi


Diskuse: Pečete kuře? Tady je sedm kroků k dokonalosti!

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci