Roadshow proti rakovině pokračuje v dalších městech

25.3.2015 00:00   |   Tiskové zprávy
Se začátkem roku 2015 odstartovala již třetí etapa projektu Systém podpory prevence vybraných nádorových onemocnění v ČR – SCREENINGOVÉ PROGRAMY, který je financován ze zdrojů Evropské unie a částečně ze státního rozpočtu., který potrvá do 30. června 2015.

proti rakovině

Jeho cílem je zvýšení návštěvnosti preventivních vyšetření tří nejrozšířenějších nádorových onemocnění v České republice – rakoviny tlustého střeva a konečníku, rakoviny prsu a rakoviny děložního čípku.

Projekt podporuje celorepubliková informační kampaň, jejíž součástí je osvětová roadshow. Ta nyní míří do Prahy (7. 4. od 14 do 17 h ve Fakultní nemocnici v Motole). 

V nadcházejících měsících roadshow navštíví další města:

  • 13. 4. – Opava: OC Breda, U Fortny 49/10, Opava
  • 22. 4. – Karlovy Vary: OC Fontána, Chebská 370, Karlovy Vary
  • 28. 4. – Chrudim: Hypermarket Albert – Chrudim, SNP 1060
  • 30. 4. – Brno: OC Velký Špalíček, Mečová 2, Brno
  • 13. 5. – Třebíč: Karlovo náměstí, Třebíč
  • 14. 5. – Pardubice: OC AFI Palace, Masarykovo náměstí 2799, Pardubice

Roadshow jsou informačními a osvětovými akcemi, které pomáhají zvýšit povědomí veřejnosti o prevenci rakoviny. Za účasti významných lokálních osobností a odborníků z řad lékařů nabízí osvětový program, který všem přítomným poskytne informace o možnostech prevence vybraných nádorových onemocnění a návštěvě screeningových programů. Odborníci jsou po celou dobu roadshow k dispozici všem příchozím, kteří s nimi mohou konzultovat své individuální dotazy.

Příchozí budou na roadshow také moci napsat svým blízkým osobní vzkaz a motivovat je tak k návštěvě preventivního vyšetření stejně tak, jako to v informační kampani dělají Chantal Poullain, Ilona Svobodová a Jan Čenský.

Aliance žen s rakovinou prsu během roadshow nabídne poradenství vyškolených pracovnic

z partnerských organizací Aliance. Návštěvnice si budou moci vyzkoušet a naučit se samovyšetření prsu na speciálních modelech. Lidé si budou moci projít obří maketou tlustého střeva, kterou představí Onkomaják. Roadshow podporují Aliance žen s rakovinou prsu, Dialog Jesenius / Ruce na prsa, Liga proti rakovině, České ILCO a Onkomaják. 

Více informací o projektu a problematice nádorových onemocnění celkově je k dispozici na bezrakoviny.cz anebo na webových stránkách jednotlivých onemocnění mamo.cz, cervix.cz a kolorektum.cz

reTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci