Poznejte nové dovolenkové letovisko – Agadir v Maroku

6.8.2013 00:00   |   Komerční články
Hledáte nové místo, kde byste s rodinou či kamarádkou mohla strávit příjemnou dovolenou v teple u moře? Zavítejte do Maroka a jeho moderního turistického letoviska Agadir.

Agadir, blue-style

Kromě slunce, písečné pláže a koupání vás tu čeká zajímavá marocká kultura, chutné jídlo a kavárny zvoucí k posezení.

Agadir nepatří právě k typickým marockým městům, i když jeho kořeny sahají až do 15. století. V roce 1960 ho ničivé zemětřesení srovnalo se zemí, a to i s historickým opevněním. Časem zde však vyrostlo nové moderní letovisko, které láká turisty z celého světa.

Vzhledem k tomu, že se Maročané nechali inspirovat sousedním kontinentem, získal Agadir částečně evropský ráz s výraznými marockými prvky a tradicí.

Luxusní dovolená nejen na pláži pro celou rodinu

Pokud se vám zalíbil Egypt, bude pro vás mít dovolená v Agadiru obdobné kouzlo a v něčem ho dokonce převýší. Kolem desetikilometrové pláže u Atlantického oceánu vyrostla celá řada luxusních hotelových resortů.

Ty se chlubí obrovskými bazény, širokým spektrem zábavy a švédskými stoly překypujícími samými dobrotami od zeleniny přes maso až po slaďoučké dezerty.

Oproti Egyptu má toto letovisko jednu velkou výhodu, a sice že nemusíte celou dovolenou strávit z velké části v hotelovém resortu. Přes den se lze vypravit na výlety po okolí, navštívit centrum města s jeho parky a kavárničkami.

Dokonce si uděláte dlouhou romantickou procházku po písčité pláži! Pokud rádi běháte, je ranní rozcvička na pláži perfektním zážitkem.

Agadir si zamilují též děti. Z jemného písku si mohou plácat bábovičky a stavět ohromné hrady. Pokud je moře klidné užijí si navíc celodenní čvachtání ve vodě, protože vstup do moře je velmi pozvolný.

Tip na výlet

Vydejte se na celodenní výlet do Marrákeše. Užijete si především noční atmosféru města, která ožívá pouličními prodejci, vyvolávači hadů a ohňovými představeními.

Kdy je nejvhodnější čas pro strávení dovolené v Agadiru?

Letovisko Agadir leží v jihozápadní části Maroka a jeho břehy omývá Atlantický oceán. Chcete-li zde strávit klasickou letní dovolenou se sluníčkem a plážovými radovánkami, vydejte se sem v období od května do října, kdy teplota vzduchu dosahuje 26 – 32 °C a moře příjemných 22 °C.

Pokud vám neúnosná horka znepříjemňují pobyt na pláži, v Agadiru se budete cítit jako v pohádce. Slabý větřík pofukující od oceánu vás osvěží a příjemně nabudí.

Vlivem větru nejsou žádnou výjimkou ani slabé vlnky, které se derou ke břehu. Ty však zpestří monotónní povalování na pláži skvělou zábavou, kterou si turisté nezřídka pochvalují.

Rozhodla jste se zlákat rodinu do Maroka? Potěší vás i příjemné ceny zájezdů, které jsou na stejné úrovni jako ceny zájezdů do Egypta.

Parádní čtyřhvězdičkové hotely pořídíte v nabídkách last minute Maroko již od 12 000 Kč a na dovolenou se můžete vydat třeba hned. Stačí zabalit plavky, brýle, opalovací krém a hurá za dobrodružstvím!Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci