Objevujte pěšky turistické krásy Česka společně s projektem S modrou po zelené

20.5.2023 00:00   |   Komerční články
Češi jsou národem vášnivých pěších turistů. Věděli jste, že je v České republice v současnosti téměř 50 000 kilometrů pěších tras označených pásovou značkou - bílá, barva uprostřed a bílá pod.

olumbia modra zelena

Za tento světový unikát vděčíme Klubu českých turistů, který byl založen už před 135 lety a v současnosti má 30 000 členů.

Dodnes si drží tradici a značí trasy. Pobyt a chození v přírodě se těší všeobecnému nárůstu popularity a přitahuje i stále mladší generace, spojuje rodiny i přátele.

Díky řadě aplikacím a sociálním sítím, je dnes velmi jednoduché se inspirovat a vyrazit na zábavný zajímavý výlet.

Navíc pokud budete mít správné oblečení, žádné počasí váš pěší výlet nezkazí.

Spolupráce

Aplikace Mapy.cz připravila ve spolupráci s outdoorovou značkou Columbia interaktivní soutěžní projekt S modrou po zelené, který je určený všem, kdo rádi chodí na výlety a objevují krásy Česka.

Účastníci této turistické výzvy s aplikací Mapy.cz mohou vyhrát špičkové outdoorové oblečení a obuv značky Columbia Sportswear.

Stačí se jednoduše zaregistrovat na smodroupozelene.cz, stáhnout si mobilní aplikaci Mapy.cz a v ní si pak zapnout vždy, když vyrazíte na výlet, funkci Stopař, která bude trasu a nachozené kilometry zaznamenávat.

Na konci každého výletu je potřeba aktivitu v této funkci uložit a Stopaře vypnout. Nachozené kilometry se tak registrovaným načtou a započítají do soutěže.

Cíl výzvy

Cílem výzvy je nachodit do 31.5.2023 S modrou po zelené co nejvíce kilometrů. Zatím účastníci v rámci projektu ušli za necelý měsíc celkem přes 38 000 km.

A na co se můžete těšit? Kromě společných zážitků z krásných výletů můžete získat i atraktivní ceny.

Hlavní výhrou je kompletní vybavení značky Columbia v podobě bundy, trička, mikiny, kalhot a bot v hodnotě 9 999 Kč.

Tu získají 3 výherci, kteří budou po ukončení akce slosováni z 30 soutěžících s nejvyšším počtem nachozených kilometrů k 31. 5. 2023

Odměna ale čeká na každého účastníka soutěže S modrou po zelené.

Soutěžní výzvy S modrou po zelené se může zúčastnit každý ve věku od 15 let s doručovací adresou na území ČR a SR.

Do soutěže se započítávají i kilometry nachozené na výletech a trecích mimo ČR.

Soutěž probíhá od dubna do 31. 5. 2023,

Na webu smodroupozelene.cz jsou k dispozici veškeré informace a účastníci zde mohou sledovat, jak to šlape ostatním nebo získat tipy na atraktivní výletní turistické okruhy.

Na facebookovém profilu Mapy.cz pak bude 1. května vyhlášena ještě speciální doplňující výzva Kreslení Stopařem.

Cílem bude nakreslit zajímavý tvar na mapu prostřednictvím vlastní chůze. Funkce Stopař v aplikaci Mapy.cz dokáže zaznamenanou trasu vykreslit nad mapou.

Tím se otvírají možnosti pro umělecká díla soutěžících. Tři nejhezčí nachozené trasy budou odměněny vybavením značky Columbia v hodnotě 7 000 Kč.

Soutěžit se bude formou komentářů pod příspěvkem na profilu Mapy.cz, kam uživatelé mohou nahrát své výtvory.

rTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci