Tip na aktivní dovolenou: jihotyrolské farmy Roter Hahn

24.5.2022 00:00   |   Komerční články
Plánujete aktivní dovolenou a chcete si ji pořádně užít? Znamená to pro vás podnikat pěší turistické výlety či vysokohorské výšlapy, jezdit na kole po skvěle udržovaných cyklistických stezkách a zaplavat si v čistých alpských jezerech?

Aktivni turistika- Roter Hahn

Chcete se ubytovat v prostorných a útulných apartmánech uprostřed neodolatelné jihotyrolské přírody, kde vám nabídnou tu nejlepší snídani servírovanou třeba v zahradě? Pokud ano, pak pro vás máme ideální tipy. To vše a mnohem víc zažijete na jihotyrolských farmách Roter Hahn.

Pěší turistika pro celou rodinu

Naplánovat výlet někdy není snadné, obzvláště pak v novém prostředí. Proto mají farmáři pro své hosty připravené tipy na pěší túry a oblíbené cíle rodinných výletů. Není výjimkou, že vás na cestu doprovodí a vy se dozvíte řadu místních zajímavostí. 

Vyrazit můžete na náročné horské výpravy po Dolomitech, procházky po rozkvetlých sadech, nebo prohlídky blízkých hradů. V okolí se nachází také jezera Kalterer See a Montiggler See, ve kterých si můžete skvěle zaplavat a osvěžit se.

Hurá na kolo

Jihotyrolský region nabízí více než šest set kilometrů kvalitních cyklostezek. Co se náročnosti týče, vhodnou trasu zde najde opravdu každý. Trasy jsou vhodné jak pro sváteční cyklisty, rodiny s dětmi, seniory či zapálené sportovce i profesionály. Jihotyrolské cyklistické stezky byly částečně vybudovány na dnes již nepoužívaných železničních tratích.

Díky tomu trasy vedou údolími, ale někdy také vysokými svahy, ze kterých je kouzelný výhled na okolní krajinu. Některé z farem Roter Hahn se přímo specializují na poskytování služeb pro cyklisty.

Je možné si zde kolo zapůjčit, na některých místech dokonce i zcela zdarma. Farmy nabízejí také zázemí pro cyklisty v podobě servisních stanic, na kterých lze zvládnout běžné opravy.

… a nezapomeňte na jihotyrolskou kuchyni

Nyní je období, kdy i u nás v Čechách a na Moravě kvete Bez černý. Jihotyrolské hospodyně z farem Roter Hahn z květů bezu rády připravují bezový sirup. Ten se skvěle hodí k dezertu bezová panna cotta.

Kromě ubytování na farmách provozuje sdružení Roter Hahn rodinné restaurace umístěné přímo na statcích, udržuje tradici řemesel a provozuje také prodejny místních potravinářských specialit.

Další informace o farmách Roter Hahn najdete na stránkách roterhahn.cz

rTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci