Apres-ski – fenomén, který dobyl svět

28.12.2021 00:00   |   Tiskové zprávy
Setkat se a chvíli posedět s přáteli po celém dni nabitém činností je vždycky příjemné. V některých zemích je každodenním zvykem zajít si na drink, probrat celodenní zážitky a pak se vydat domů za rodinou nebo za dalšími povinnostmi.

aperol

V souvislosti s lyžováním a zimní dovolenou se ale takové setkávání stalo rituálem, který je občas důležitější než samotný sport, a k pobytu na horách neodmyslitelně patří. Termín „après-ski“, tedy „po lyžování“, vznikl už v 50. letech a od té doby dobyl celý svět.

Příjemné posezení s přáteli je chvilka, na kterou se často na zimní dovolené těšíme nejvíc. Ať už si budeme „après-ski“ užívat ještě v lyžácích nebo zvolíme civilnější outfit, neodmyslitelně k němu patří skvělý drink. Ideální volba? Legendární Aperol Spritz!

Tento oblíbený míchaný nápoj je kombinací tradičního italského likéru Aperol, který vyniká výraznou oranžovou barvou a příjemnou chutí pomerančů snoubící se s jemně nahořklými tóny bylin a kořenů.

Původ koktejlu sahá až do roku 1919, kdy ho v Padově poprvé namíchali bratři Barbieriové podle své tajné receptury. Dnes neodmyslitelně patří k výjimečným i ke každodenním v podobě osvěžujícího Aperol Spritzu.

Nejlépe si Aperol Spritz vychutnáte, když sklenici naplníte ledem, na něj nalijete jeden díl prosecca, přidáte jeden díl Aperolu, lehce zastříknete vodou a ozdobíte plátkem pomeranče.

Pro perfektní chuť ikonického drinku použijte Cinzano Prosecco Pro-Spritz, suché šumivé víno s nádechem šťavnatých jablek a hrušek se spoustou drobných bublinek, vytvořené právě pro dokonalou chuť Aperol Spritzu.

rTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci