Pro každou změnu potřebujete sebedůvěru, říká životní koučka

10.11.2021 00:00   |   Komerční články
Chtěli byste asi změnit práci. Ale netroufnete si. Jste tam osmým rokem, všechny znáte, celkem fajn lidi, práce vás sice nebaví, ale peníze jsou dobré a prostě jste si už zvykli. Jenže v neděli večer už zase zvažujete, že tam prostě dáte výpověď. Je to pořád to stejné.

sebedůvěra

Zase závěrka, reporty, zase pondělní meeting, kde už se nedovíte nic nového. Je prvního, desátého, třicátého, další měsíc.

Od ledna si už určitě začnu hledat něco nového, říkáte si jako před rokem. Ale jen na to pomyslíte, už cítíte obavy. Opravdu mám na to, abych šel dělat něco jiného? „To, co vás brzdí je vaše sebedůvěra, a přesně tu budeme k takové změně potřebovat,“ přibližuje life koučka Helena Theunissen. Jenže kde ji vzít, když si obvykle moc nevěříte?

„A co takhle začít na sebedůvěru pohlížet jako na dovednost, místo jako na vlastnost,“ pokračuje koučka. „A jako každou dovednost ji lze naučit a zdokonalit,“ upřesňuje Helena Theunissen. Potřebujete víc sebedůvěry pro změnu?

Tipy od koučky, jak na to:

  • Trénovat vlastní sebedůvěru můžete začít hned. Všechno začíná u rozhodnutí. Když si nahlas řeknete třeba: budu mít novou práci! Najít ji možná nebude snadné, ale už je čas a chci to! Udělám pro to všechno! Rozhodněte se.
  • Budete potřebovat odvahu. Uvidíte, že v momentě pevného rozhodnutí ucítíte ohromnou sílu – to je ono, to je odvaha. A hned ji můžete využít: na to odejít, říct to podstatné ostatním, najít něco nového, když momentálně vůbec nevíte, co by to mohlo být. Použijete svou odvahu udělat změnu. A pokud si nebudete vědět rady, můžete se obrátit na odborníka, například helenatheunissen.cz.
  • Odvaha vám umožní pustit se do nového – což samo o sobě s sebou nese poznání. Ne vše třeba vyjde podle plánu, myslete však na to, co jste dozvěděli. Spoustu se (nejen o sobě) naučíte, vaše schopnosti vás překvapí!
  • A sebedůvěra? „Po tom, čím jste prošli, přijde sama. Najednou pochopíte to osvobozující: není třeba mít sebedůvěru k tomu, abych něco dělal, naopak potřebuji něco udělat k tomu, abych získal sebedůvěru,“ zakončuje životní koučka.

reTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci