Pomozte onkologicky nemocným získat zpět krásné vlasy

5.8.2021 00:00   |   Společnost
Ať už jsou pro nás zdravé a krásné vlasy symbolem mládí, krásy, ženskosti či zdraví, málokdo z nás si dovede představit, že by o své vlasy přišel. Ženy, které trpí onkologickým onemocněním, však o své vlasy v důsledku náročné a vyčerpávající léčby přijdou.

paruka Teta

A proto spouští značka vlasové kosmetiky Pantene již počtvrté projekt Silná a krásná, který ve spolupráci s drogerií Teta poběží až do 27. září. Během tohoto období poputují 2 Kč z každého zakoupeného výrobku značky Pantene na výrobu autentických paruk z pravých lidských vlasů pro onkologicky nemocné ženy a dívky, aby jim dodaly sílu.

Stejně jako v předchozích ročnících bude výrobu paruk zajišťovat český nadační fond Daruj vlasy. Pomozte onkologicky nemocným pacientům i vy!

Spousta žen nese ztrátu svých kadeří velmi obtížně a potýká se s úzkostmi, nízkým sebevědomím, pocitem méněcennosti nebo třeba studem. Málokterá pacientka snáší soucitné pohledy na ulicích, protože je na první pohled zřejmé, že bojuje s vážnou nemocí.

Své o tom ví i známá česká zpěvačka a ambasadorka projektu Silná a krásná, Markéta Konvičková: „Před dvěma lety jsem onemocněla karcinoidem na vaječníku. V důsledku léčby a hormonálních změn v organismu jsem ale přišla o dvě třetiny svých vlasů.“

„Rázem se z mé bujných a zdravých kadeří stal malý řídký culíček a já se začala potýkat s nízkým sebevědomím. Můj vzhled je důležitý nejen pro mě, ale i pro mou kariéru – navíc si mé změny začala všímat i média. Ztráta vlasů pro mě byla kromě vážného onemocnění další těžkou ránou,“ přiznává Markéta.

„Zlom nastal, když jsem díky nadačnímu fondu Daruj vlasy získala svou nádhernou paruku z pravých vlasů. Mít na hlavě znovu bohatou kštici mě dojalo k slzám – cítila jsem se po dlouhé době totiž opět žensky, silně, krásně a především odhodlaně,“ líčí zpěvačka.

Paruky na míru vyrobí a bezplatně žadatelkám i v letošním ročníku předá nadační fond Daruj vlasy, který byl založen roku 2016 a se značkou Pantene z portfolia společnosti Procter & Gamble spolupracuje od roku 2018. V předchozích ročnících projektu Silná a krásná se na výrobu paruk vybralo 433 880 Kč. Pomohl tak již desítkám žen, které u nadačního fondu o paruku zažádaly.

Na výrobu jedné paruky běžně připadá 150 – 200 g vlasů – tedy až pět copů. Když se paruka tvoří copy různých dárkyň, musí se najít co nejpodobnější typ vlasů. Ve vlásenkářské dílně ji zhotoví - vlásek po vlásku - zhruba za dva až tři týdny, když na ní vlásenkář pracuje alespoň osm hodin denně.

Přispět na paruky pro onkologicky nemocné pacientky můžete nyní i vy! Stačí, když si zakoupíte produkty Pantene v drogeriích Teta do 27. září a do projektu se automaticky zapojíte. A počítají se i nákupy na e-shopu Teta drogerie!

rTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci