Jak efektivně a nenáročně podpořit růst vlasů

21.11.2020 00:00   |   Komerční články
Jste pyšná na své vlasy, ale zdá se vám, že je rychlost jejich růstu poněkud nízká a stálo by za to ji podpořit?

vlasy

Pokud ano, rozhodně se vyplatí myslet na několik důležitých aspektů, které samotný růst vlasové pokrývky ovlivňují. My se v následujících řádcích zaměříme na některé tipy, jež vám mohou pomoct.

Samotnou rychlost růstu vlasu dokážete ovlivnit stejně jako vypadávání. jen pro pořádek bychom měli úvodem uvést, že vlas roste rychlostí okolo jednoho centimetru za měsíc.

Pozor na přílišné zatěžování vlasů

Optimální bude, když se o vlasy stará člověk přirozeně a nijak je nepřetěžuje. Fén tak nastavte na nižší stupeň a snažte se nepůsobit na vlasový porost nijak vysokými teplotami. To samé pochopitelně platí i pro práci s kulmou a žehličkou na vlasy.

Ideální také bude, když na vlasy předem aplikujete speciální přípravek, jenž je dokáže ochránit před teplem. Růst vlasů tak nebude nijak výrazně omezen.

Skvělý jablečný ocet a hroznový olej

Určitě se najdou i ženy, které pomáhají vlasům aplikací jablečného octa. Není od věci umýt si vlasy šamponem a potom na spláchnutí aplikovat vodu smíchanou právě s trochou jablečného octa. Právě on vlasům prospěje.

Jinak je vhodná také masáž hlavy prostřednictvím hroznového oleje. Výbornou volbou je hlavně v případě mastných vlasů.

Dopřejte vlasům vitamíny a specifickou výživu

Podpora růstu vlasů nemusí být až tak složitá. Měly by dostávat pravidelně dostatečné množství potřebných vitamínů. Jde zejména o ty z řad A, B a C. Ty se mimo vlasy dokážou postarat i o pevné nehty a pokožku.

Vzhledu vlasů lze navíc pomoct. Stačí využít třeba přípravek Nanogen. Určitě se nezapomeňte podívat také po nejrůznějších doplňcích stravy.

I pitný režim hraje roli

Možná se to nezdá, ale i pravidelný pitný režim stojí za to z hlediska podpory růstu vlasů podporovat. Jestliže jsou ve vašem těle blokovány škodlivými látkami důležité procesy, zrovna dvakrát dobře fungovat nebude.

Odplavit se přitom mohou pouze tak, že budete pravidelně přijímat a vylučovat dostatek tekutin.

re
Zdroj obrázků: Sofia Zhuravetc / Shutterstock.comTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci