Dermatolog radí, jak se nejlépe starat o zralou pleť

26.10.2020 00:00   |   Komerční články
S přibývajícím věkem u mužů i žen začíná ubývat kolagen a tedy viditelně stárnout pokožka. Větší nevýhodu mají dámy. U těch kvůli menopauze dochází po padesátce i ke ztrátě estrogenu a pleť ztrácí na své hydrataci a elasticitě.

dermato

Péče o pokožku ve dvaceti či třiceti letech je především z pohledu vrásek a stárnutí pleti investicí do budoucnosti. Protože po čtyřicátém roce se na pleti začínají výrazněji objevovat nejen genetické predispozice, co se týká vrásek, ale i naše dosavadní „hříchy“.

Jako je například kouření, ponocování, nadměrné slunění i špatná kosmetická péče, jako je nedostatečná hydratace pleti nebo časté neodličování pokožky.

Třicet versus padesát

Vizuálně začíná pleť stárnout po třicítce. „V těchto letech často ještě přetrvávají problémy s pozdní formou akné, pleť bývá často smíšená, se suššími a mastnějšími oblastmi. Dochází k tvorbě prvních vrásek, zejména kolem oči, na čele a mezi obočím,“ říká dermatoložka MUDr. Lucia Mansfeldová z Perfect Clinic Dermatology.

„V padesáti letech je pleť vlivem hormonálních změn spíše suchá, dehydratovaná. Ve větší míře se tvoří vrásky a záhyby v celém obličeji. Pokožka je povadlá, dochází k poklesu kontur a ztrátě objemu. Přibývají pigmentace, různé výrůstky na kůži nebo nerovnosti pleti,“ dodává dermatoložka.

Můžete využít například produkty od francouzské dermokosmetické značky z lékáren - Avène–DermAbsolu, které jsou komplexním řešením pro ochablou pleť s viditelnými projevy stárnutí. Napomáhá obnovit přirozenou hustotu a pružnost pleti zralých žen.

Důkladná péče

S nadsázkou by se dalo říct: Co vám projde ve dvaceti, ve čtyřiceti se objeví na pokožce. Nepodceňujte proto každodenní péči. Důležité je pravidelné čištění pleti ráno a večer, jednou týdně použit vhodné pleťové masky na hydrataci a zejména důsledná ochrana na slunci.

ˇUV záření totiž velmi urychluje procesy stárnutí kůže. Na noc je doporučeno aplikovat výživnější krémy nebo séra s antioxidanty.  Vhodné jsou i krémy s vitamínem C, E, retinolem, kyselinou hyaluronovou nebo glutationem.

Tradiční česká značka Dermacol nabízí celou řadu Collagen Plus, která obsahuje denní i noční krém, pleťovou masku, intenzivní krém na oči a rty a omlazující sérum na obličej.

Jak na hluboké vrásky?

Po padesátce je důležitá hloubková hydratace, pouze krémy ale často nestačí. V tomto období jsou vhodná ošetření laserem či odstranění vrásek botulotoxinem.

„V případě vzniku hlubších vrásek, povadlosti kontur a ztráty objemu je nejefektivněji absolvovat dermokosmetické ošetření pleti, například injekční výplně kyselinou hyaluronovou nebo hydratující a vypínající elixír pro pleť v podobě Skinboosteru,“ radí MUDr. Mansfeldová.

Pozor na velkou citlivost

U zralé pleti často dochází je vzniku přecitlivělosti na kosmetiku, a to i na dosud běžně používanou. Je proto vhodné používat kvalitní hypoalergenní krémy dle typu kůže. Není proto dobré příliš časté střídání kosmetických přípravku a neuvážené experimentování s dermokosmetikou.

Než použijeme nové krémy na celý obličej, je lepší je nejdřív několikrát otestovat v malém množství na místě, kde je jemná kůže např. na vnitřní straně zápěstí.

Rizikem je i používání dlouho otevřených krému po expiraci. Kosmetické procedury by zase měly byt prováděny pouze zkušeným odborníkem, který garantuje použití certifikovaných kvalitních přípravku a přístrojů.

reTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci