České dráhy vám půjčí kolo v 75 stanicích

26.6.2020 00:00   |   Komerční články
Cyklopůjčovny ČD Bike letos fungují v 75 stanicích ve všech krajích České republiky. Novinkou oblíbené služby Českých drah je jednotný ceník pro všechny půjčovny, možnost vypůjčení elektrokol ve stanici Pardubice hl.n. a dovybavení elektrokol v pobočkách v Ústeckém a Karlovarském kraji.

ČD

Nově se také otevřou plnohodnotné půjčovny kol ve stanicích Svitavy a Choceň, kde byla doposud možná výpůjčka pouze na základě předchozí objednávky. Většina poboček bude otevřena až do 31. října, šest půjčoven má celoroční provoz a zůstanou tak otevřené i po tomto datu.

ČD vzhledem k pandemii kladou velký důraz na důsledná hygienická opatření. Všechna kola po každé výpůjčce důkladně dezinfikují a samozřejmě čistí i přilby a další vybavení.

Stejně jako v předchozích letech budou i letos fungovat půjčovny ČD Bike ve všech krajích ČR. Ze 75 stanic, vám 61 půjčoven půjčí kolo bez nutnosti rezervace a dalších 14 naopak jen po předchozí objednávce. Kompletní seznam cyklopůjčoven ČD Bike a další potřebné informace najdete ZDE

Půjčovny kol Českých drah jsou vybavené kvalitními koly s předpisovou výbavou a pravidelným servisem. Kromě trekingových kol si zájemci můžou ve 21 stanicích vypůjčit také elektrokola a v 19 půjčovnách koloběžky.

Při zapůjčení kola je nezbytné podepsat nájemní smlouvu, předložit osobní doklad (občanský, řidičský průkaz nebo cestovní pas), zaplatit půjčovné a složit vratnou kauci. Vypůjčená kola je v řadě regionů možné vrátit i v jiných cyklopůjčovnách ČD, než si je zákazníci vypůjčí. Výhodou je také možnost kola zdarma přepravit po vyjmenovaných tratích a nebo je bezplatně uschovat ve vybraných úschovnách ČD.

Od letošní sezóny platí jednotný ceník pro všechny půjčovny kol ČD Bike. Například zákazníci s platnou jízdenkou ČD nebo In Kartou zaplatí za jízdní kolo denní půjčovné 180 Kč, půldenní výpůjčka je vyjde na 150 Kč a za jednodenní zapůjčení elektrokola zaplatí půjčovné 300 Kč.

Cestující, kteří sbírají body ve věrnostním programu ČD Body, si můžou i letos za 50 bodů vyzvednout voucher na bezplatné zapůjčení kola na jeden den.

Kolo v půjčovnách ČD Bike si loni vypůjčilo celkem 10 625 zákazníků, tj. o 112 více než v roce 2018. Nejvíce zákazníků přitom využilo pobočky v Jihočeském kraji (2441 výpůjček), v Praze a Středočeském kraji (1899 výpůjček), nejvyužívanější loni byly půjčovny ve stanicích Praha-Smíchov (969 výpůjček), Břeclav (809) a Třeboň (602).

Elektrokola se nejvíce půjčovala v Třeboni (143), na karlovarském dolním nádraží (76) a v Jindřichově Hradci (67).

reTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci