Žijeme v uspěchané době, potvrzuje průzkum SHELL

23.7.2019 00:00   |   Tiskové zprávy
Společnost Shell Czech Republic a.s. dlouhodobě uzpůsobuje nabídku svých služeb aktuálním potřebám řidičů. Nedávný průzkum mezi českými řidiči spojený se zvyklostmi při tankování ukázal, že pro třetinu řidičů je největším stresujícím faktorem spěch, a to především pro mladší generaci.

Shell

Průzkum například ukázal, že 14 % řidičů nerado tankuje, pokud veze v autě děti. A 58 % z nich obecně nerado nechává po natankování auto s dětmi bez dozoru.

Na třetím místě se umístilo deštivé počasí, které nám také tankování znepříjemňuje, v jeho těsném závěsu jsou domácí mazlíčci. Ty nerada nechává samotné v autě třetina mužů i žen.

Jelikož společnost Shell nabízí svým zákazníkům možnost mobilní platby za palivo přímo od stojanu pomocí digitální peněženky Masterpass™ by Mastercard®, není vůbec nutné odcházet od auta. Děti i domácí mazlíčci tak zůstávají stále pod dohledem.


Do jaké míry byste ocenili, pokud by při následujících situacích na čerpací stanici nebylo nutné vystoupit z vozu a placení by proběhlo přímo z auta?


Síť čerpacích stanic Shell byla první na českém trhu, která tento způsob platby umožnila. Řidiči ji mohou použít na více než 140 stanicích po celé České republice. Mobilní aplikace Masterpass™ by Mastercard® funguje jako mobilní peněženka, v níž má uživatel uloženou svou platební kartu, případně tankovací kartu Shell.

Před tankováním stačí pouze načíst QR kód umístěný na stojanu. Platbu je možné provést chytrým telefonem se systémem Android nebo iOS přímo od tankovacího stojanu a díky nádvorní obsluze tak řidič u městských čerpacích stanic Shell vůbec nemusí vystupovat z vozu.

Podle výzkumu hradí více než 80 % řidičů pohonné hmoty pomocí platební karty, čtvrtina má některou nainstalovanou ve svém mobilním telefonu. Obě tyto varianty Shell díky digitální peněžence Masterpass™ by Mastercard® nabízí.

„Naším dlouhodobým cílem je vycházet vstříc různým skupinám našich zákazníků. Zatímco řada řidičů má zastávku na tankování na čerpací stanici spojenou s občerstvením nebo odpočinkem, existuje také skupina těch, kteří nechtějí na stanici trávit více času, než je nezbytně nutné. Právě jim je určena mobilní peněženka Masterpass™ by Mastercard® pro platbu za palivo přímo od stojanu z pohodlí auta,“ říká Petr Šindler z vnějších vztahů Shell Czech Republic a.s.

rTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci