Podle čeho vybírat půjčku? Rady, jak se rozhodnout

19.5.2019 00:00   |   Peníze
V současné době se stává opravdu nemožným cílem platit všechny výlohy spojené s běžným životem pomocí peněz z vlastních kapes. Proto se čím dál větší procento lidí bezhlavě vrhá do sjednávání nevýhodných půjček, které jejich finanční situaci nijak zásadně nevylepší.

půjčky

Půjčky jsou opravdu skvělým prostředkem pro řešení finanční krize nebo nedostatku peněz na cokoli, ovšem musíte vědět, jak ke hledání správně přistupovat. Opravdu nestačí přijít do první pobočky společnosti poskytujících finanční záplaty, která se vám připlete do cesty, a hned začít jednat.

Takový úkon vyžaduje dostatečné množství informací o celém finančním trhu a zajisté se také vyplatí předem si stanovit, jaké konkrétní potřeby by právě ve vašem případě měla splňovat. Úkolem tohoto článku je pomoci všem čtenářům s tím základním, což vybírání půjčky a skutečnosti, na jaké věci si je potřeba dávat pozor. Souhlasíte?

Podle čeho byste měli vybírat půjčku?

  • podle částky, kterou potřebujete k uspokojení svých potřeb
  • podle časového horizontu, v kterém peníze potřebujete
  • podle výše úroku, protože nikdo nechce přeplatit příliš
  • podle zázemí dané společnosti a zkušeností předchozích klientů

V prvé řadě je potřeba si uvědomit, kolik peněz vlastně dokáže uspokojit vaše potřeby. Každý člověk totiž hodlá s půjčenými penězi nakládat jinak. Někdo půjčky online vyhledává proto, aby s nimi financoval výstavbu svého bydlení nebo rekonstrukci toho stávajícího.

Jiný zas potřebuje pouze drobnější obnos, který by mu pomohl přečkat období před výplatou. Každá společnost se zabývá jiným typem půjček a proto i vy byste měli ze všeho nejdříve vědět, jakým směrem se hodláte vydat.

Důležitý je samozřejmě také faktor času. Pokud hodláte stavět a řešíte půjčku na bydlení, určitě peníze nepotřebujete hned druhý den. Většinou je v takové chvíli všechno teprve ve fázi příprav, takže jste klidně ochotni si počkat. Jestli řešíte akutní nedostatek peněz před výplatou, kdy na vás čekají například poplatky spojené s bydlením nebo i běžnými nákupy, budete potřebovat peníze prakticky hned.

Půjčky ihned většinou poskytují nebankovní společnosti a podléhají daleko méně přísnějším kritériím, takže i jejich vyřizování je značně rychlejší. V podstatě se dá říci, že si podáte žádost o půjčku a hned druhý den můžete s penězi začít manipulovat. Ty pak s úderem výplatního dne zase jednoduše vrátíte poskytovateli.

Úrok je velice důležitý

Ani výše úroku by vašim zrakům rozhodně neměla uniknout. Pokud si totiž půjčujete peníze, je vaším cílem jistě přeplatit co možná nejmenší sumu. Nebankovní půjčky online se dají objevit i takové, které přesně tento bod v našem seznamu splňují. Jasně, najdou se mezi nimi i takové, které úroky bankovních společností výrazně převyšují.

Na druhou stranu ale můžete pomocí internetových srovnávačů narazit na takové, které jsou i mnohem výhodnějšími než právě úvěry v bance. Stačí věnovat trochu času hledání a úspěch se dostaví.

Věřte lidem, kteří si brali půjčku před vámi

Většina z nás uvěří společnosti poskytující úvěry až ve chvíli, kdy zjistí, že před nimi už podstatná část populace v České republice s danou společností smlouvu uzavřela a spolupráci si dodnes nemohou vynachválit. Právě proto se určitě v rozumné míře řiďte názory veřejnosti, ale berte je samozřejmě také s rezervou. Někteří lidé jsou od přírody nepřející a proto vám budou klidně i lhát, jen abyste se neměli lépe než oni samotní.

Doufáme, že vám informace obsažené v tomto článku budou ve vašem počínání k užitku a podaří se vám konečně uspokojit všechny potřeby, které v běžném životě máte. Pokud ano, budeme nesmírně rádi, protože právě to bylo impulzem pro sepsání tohoto článku.

reTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci