Šest nejlepších zimních tipů pro zářivou pokožku

26.2.2019 00:00   |   Komerční články
Bez ohledu na období, zdravá pokožka je základním stavebním kamenem krásy. V zimě je sice těžší dosáhnout zdravého vzhledu, nicméně je možné vypadat a cítit se skvěle.

zimní pokožka

Nemusíte se bát, že s chladnějším počasím ztratíte svou zářivou a svěží pokožku. Existuje spousta zimních tipů pro péči, které ji udrží zářivou po celý rok.

Zima je pro naši pokožku zátěžovým obdobím, mrazivé počasí se rychle začíná projevovat na naší kůži. V našich zeměpisných šířkách je totiž v zimě ve vzduchu méně vlhkosti a k hydrataci naší pokožky nepřispívají ani vnitřní vytápěcí systémy. Důkladná zimní péče o pokožku je proto pro nás doslova nutností.

1. Dostatek tekutin

Je zcela přirozené, že v horkých letních měsících vypijete za den více tekutin. Nesnižujte však jejich přísun jen proto, že je v zimě venku chladno. Je pochopitelné, že na vodu s ledem nemáte ani pomyšlení, ale co vyzkoušet vodu v pokojové teplotě nebo osvěžující šálek teplého čaje. Ten má hned několik výhod, doplníte tekutiny a ještě se zahřejete.

2. Pečujte o své rty

V zimě jsou popraskané rty téměř na denním pořádku, může za to fakt, že jsou neustále vystaveny extrémně chladnému počasí. Bolestivě rozpraskaným rtům můžete však hravě zabránit. Používejte na rty hydratační balzám s obsahem SPF.

Ano i v zimě je důležité se chránit před slunečními paprsky. Ty mohou rty vysoušet a v kombinaci s mrazem a větrem, se postarají o pořádnou neplechu.

3. Používejte opalovací krém

Jen proto, že to není venku teplo, neznamená to, že ve vzduchu není UV záření. Nezapomínejte na SPF jen proto, že je zima. I v zimě se můžete nepříjemně spálit, své o tom jistě vědí příznivci lyžování.

Pokud potřebujete kromě UV ochrany dodat pokožce i vlhkost, sáhněte po hydratačních opalovacích krémech nebo nanášejte opalovací krém přes hydratační krém.

4. Nezapomeňte na ruce

Stejně jako na rtech je kůže na rukou tenká a jemná, může proto být v chladnějším počasí náchylná k popraskání. Držte proto ruce hydratované pomocí krému na ruce. Abyste si je mohli pohodlně namazat, ať jste kdekoliv – nechte si krém na ruce v kanceláři, v autě i v kabelce.

A nezapomeňte na rukavice. Rukavice vás nejen udrží v teple, ale navíc ochrání vaši pokožku před chladem!

5. Chytře si vyberte kosmetiku

Všimli jste si, že se podkladové krémy v zimě neaplikují tak snadno jako v létě? Je to proto, že v zimě je pokožka suchá, což vede k jejímu odlupování. Právě v zimním období, je třeba používat hydratační kosmetiku, která vám pomůže pokožku vyhladit.

Můžete také vyzkoušet tónovací hydratační krémy, které hydratují a dodávají pokožce trochu barvy a přitom ji nevysoušejí. Při výběru kosmetiky na zimu se zaměřte na hydratační přípravky. Obecně řečeno, krémy a tekuté základy vám dodají více hydratace než ty, které jsou na bázi pudru.

6. Zvažte změnu výrobků podle sezóny

Vaše požadavky na péči o pleť se mohou v jednotlivých obdobích hodně lišit. To platí zejména v případě, že žijete v oblasti s extrémními teplotními rozdíly mezi létem a zimou nebo se pohybujete v prostředí, kde jsou kvůli centrálnímu vytápění velké rozdíly mezi vnějšími a vnitřními teplotami.

Faktem ovšem zůstává, že jen vy víte, co je pro vaši pokožku dobré a co vám vyhovuje. Pokud je vaše kůže v zimě více suchá než v jiných ročních obdobích, zvažte přechod na hydratační verzi u všech přípravků od čisticích po kosmetiku.

reTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci