Jak zastavit vypadávání vlasů

6.2.2019 00:00   |   Zdraví a krása
Řídnoucí a padající vlasy bývají strašákem mnoha mužů i žen. Odborníci tvrdí, že neškodné je, pokud lidem denně vypadne 100 až 200 vlasů. Ale pokud kštice začíná viditelně řídnout, je dobré zpozornět.

mezoterapie

Důvodem nadměrného úbytku vlasů (alopecie) bývá u žen většinou nízká hladina estrogenů v důsledku zejména hormonálních změn během těhotenství a kojení, případně menopauzy. U mužů začíná ubývání vlasů plíživě, například tvorbou tzv. koutů či lysiny na temeni hlavy.

U mužů vzniká tzv. androgenetická alopecie. Jedná se vlastně o citlivost vlasů na testosteron, tedy mužský pohlavní hormon.

„Pokud dojde ke zvýšení hladiny testosteronu v krvi, dochází k ničení vlasových kořínků a v důsledku toho vlasy vypadávají. Toto hormonálně podmíněné vypadávání vlasů se u mužů dědí,“ vysvětluje VMUDr. Petra Moravcová z Perfect Clinic.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Jak na krásné vlasy v pěti krocích
Umíte ochránit své vlasy před vysušením?
Umýt si vlasy je prosté! Děláte to dobře?

„Vlasy mohou často u mužů i žen vypadávat i díky stresu, nedostatku minerálů, alergii na léky nebo také nadměrné užívání vitaminu A či selenu,“ dodává Petra Moravcová s tím, že vypadávání také může začít při náhlém úbytku hmotnosti.

Změňte jídelníček i kosmetiku

Jako první pomoc při padání vlasů je dobré zvýšit konzumaci vitamínu C, bílkovin či luštěnin. V lékárně si kupte doplňky stravy s obsahem zinku a železa. Změňte také případně šampón a používejte ty, které obsahují keratin či panthenol, jenž podporují růst vlasů.

Lokálně se dají použít i kortikoidy, ale ty mají především efekt v době podávání a po jejich vysazení mohou zase nastat stejné problémy. Vhodnou prevencí jsou i masáže hlavy za pomoci oleje z rozmarýnu či vlasových aktivátorů.

Mezoterapie vlasy posílí

Pokud vlasy již očividně řídnou a jsou slabé, je vhodným řešením tzv. vlasová mezoterapie. Tento zákrok, kdy se výživné látky aplikují přímo do pokožky pomocí tenoučkých mikrojehliček, začíná být čím dál více populárnější.

„Jedná se o intenzivní, ambulantní ošetření, které posílí vlasy, zlepší jejich kvalitu, dokáže zastavit jejich vypadávání a stimuluje růst. Je efektivním řešením pro alopecie, stejně jako pro obnovu vlasů poškozených agresivními vlivy počasí, například sluncem, mrazem či stresem,“ říká Petra Moravcová.

„Regenerační roztok užívaný při mezoterapii vlasové kštice obsahuje obvykle nezasíťovanou kyselinu hyaluronovou a další účinné přírodní extrakty, které vyživují vlasové folikuly. Velký efekt přináší i v případě onemocnění vlasové pokožky, jako je například seborea nebo lupy,“ informuje Petra Moravcová.

Výživa rovnou ke kořínkům

„Protože se regenerační roztok aplikuje přímo do vlasové pokožky mikrojehličkami, nepůsobí pouze povrchově, ale díky speciální technice i přímo pod povrchem pokožky. Substance je tak absorbována mnohem rychleji a efektivněji a léčebný účinek výživných látek je mnohonásobně vyšší,“ popisuje lékařka.

Druhou výhodou je, že mikrotraumata sama o sobě působí stimulačně a aktivují regeneraci ošetřené tkáně, podněcují tvorbu kolagenu a zlepšují výživu vlasových folikulů.


Před mezoterapií a šest týdnů po kúře

Celé ošetření nezabere více než dvacet minut. Po ošetření bývá vlasová pokožka lehce zarudlá, tyto příznaky však rychle ustupují. Přibližně jeden den může být kůže také citlivá na dotek. Nicméně prakticky ihned po ošetření se může člověk vrátit ke svým obvyklým činnostem.

Vlasová mezoterapie pokožku hlavy důkladně vyživuje a hydratuje, čímž povzbuzuje růst vlasů. Vzhledem k tomu, že jde o dlouhodobý fyziologický proces, metoda dosahuje nejlepších výsledků při pravidelném opakování, např. jednou měsíčně. Cena jednoho ošetření bývá kolem 1500 korun.

ozt, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Jak zastavit vypadávání vlasů

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci