Dopřejte tělu jarní detox

12.12.2018 00:00   |   Tiskové zprávy
Zimní měsíce dokážou s tělem napáchat pěknou neplechu. Určitě se po zimě budete chtít zbavit únavy a dobít energii, dopřejte tělu jarní očistu.

VitaCup

Stačí vám pouhý týden a kromě vyplavených toxinů se zbavíte také přebytečných kilogramů.

Základem je jídelníček

Správnou jarní očistu svému tělu dopřejete, pokud do svého jídelníčku zařadíte potraviny bohaté na vlákninu, vitamíny a antioxidanty. Nešetřete proto zeleninou, ovocem, luštěninami nebo rybami či zakysanými výrobky. Vyvarovat byste se naopak měli bílému pečivu, sladkostem nebo hřešení ve fastfoodech.

„Při detoxu je důležité zaměřit se na potraviny, které váš organismus nezatíží. Očista vyžaduje disciplínu, proto až si budete chystat snídani, svačinu do práce nebo vás večer bude honit mlsná, místo po balení čokolády či nezdravých chipsech sáhněte po lyofilizovaném ovoci,“ doporučuje Pavel Malý, produktový specialista značky VitaCup.cz.

Dbejte na pitný režim

Během očisty je důležité dodržovat pitný režim, proto u sebe vždy mějte láhev vody. Během detoxu se doporučuje vypít 2 - 3 litry tekutin, aby vám nehrozila dehydratace. Vyhněte se ale slazeným nebo syceným nápojům. Bez kávy bývá den složitější, ale zkuste se vyvarovat i té. A pokud se po večerech  rádi bavíte u skleničky vína, během očisty za alkohol zapomeňte. Užitečným pomocníkem při detoxu mohou být čaje.

„Detox přímo vybízí ke konzumaci čajů. Oproti pytlíkovým čajům, které jsou navíc velmi často staré a uměle parfemované, můžete využít lyofilizované ovoce, které jen stačí zalít horkou vodou v hrnečku. Lyofilizované ovoce nabízí totéž co čerstvé ovoce - je 100% přírodní bez jakýchkoliv přidaných látek. ” doplňuje dále p.Malý z VitaCup.cz.

Sportujte

Ve zdravém těle zdravý duch. Pohybem zrychlíte svůj krevní krevní oběh a čím víc si dáte do těla, tím víc odpadních látek vyloučíte. Sport navíc skvěle odbourává stres, takže jestli jste po zimě ještě neobuli tenisky a nevyběhli ven, je pravý čas s tím začít. Vaše tělo se vám královsky odmění nejen lepší kondičkou, ale také dobrou náladou a volnějšími kalhotami.

rTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci