Samsung Tvoje šance: Příležitost pro talenty, jenž zpočátku neměly štěstí

22.11.2018 00:00   |   Komerční články
Devět mladých lidí z České republiky a Slovenska se už od dětského věku muselo potýkat oproti svým vrstevníkům s velkými nevýhodami. Ať už šlo o zdravotní stav, sociální postavení nebo prožité bezpráví, vždy je tyto události brzdily v jejich úvahách o vlastní kariéře.

Samsung

A právě pro tyto mladé talenty připravila společnost Samsung projekt Tvoje šance, kdy jim díky ročnímu intenzivnímu programu dala naději splnit si své sny o budoucnosti. Jak jsou rozdílné jejich životní příběhu, stejně tak rozmanité jsou i jejich představy o dalších životních krocích.

Největším cílem je být prospěšný společnosti

O osmnáctiletého Járu se rodiče nikdy moc nestarali, a navíc se musel vyrovnávat i se strachem vycházet z domu, aby ho nenapadli agresivní sousedé. Po rozvodu rodičů se navíc Jára chytil špatné party a skončil v pěstounské péči u svých příbuzných.

S nimi se snaží vycházet co nejlépe, ale obecně komunikace mu dělá velké problémy. „Nikdy jsem sice nebyl moc komunikativní, kdybych se ale scházel s úplně jinými lidmi, než jsem se scházel, mohl bych na tom být nyní mnohem líp,“ myslí si Jára, který se kromě komunikace učí zvládat i své záchvaty vzteku.

Při poradách se školní psycholožkou se dozvěděl i o projektu Samsung Tvoje šance, který mu pomohl utřídit si myšlenky a vybrat si ve škole to správné zaměření. Momentálně se svědomitě připravuje na maturitu.

„Nechci nic podcenit, zvlášť ne tak důležitý krok, jakým maturita je. Po ní bych chtěl zkusit pokračovat ve studiu na vysoké škole přírodovědně-technického směru a najít si v tomto oboru i práci.“

V životě je pro Járu tím nejdůležitějším zvládnout sám sebe finančně zajistit a dělat něco, co pomůže lidstvu.

Každý by se měl naučit stát si pevně za svými názory

Veronice je 19 let a už si ve svém životě zažila obrovské pocity bezpráví a bezmoci, které přeházely její priority a posílily ji v rozhodnutí stát se právničkou. Ráda by proto pomáhala lidem v na první pohled bezradných situacích, naučila je stát si za svými názory a bít se za svá práva.

Díky projektu Samsung Tvoje šance se Verča podívala do advokátních kanceláří a firem a získala tak lepší představu o jejich fungování.

„Myslím si, že se lidé s určitou bezmoc nebo nespravedlností setkávají každý den. A pak záleží na konkrétním člověku, jak se s ní vypořádá. Vím, že některé situace se ovlivnit nedají. Některé ale ano, nebo se jim dá alespoň předejít či se vypořádat s důsledky,“ nastiňuje své myšlenky dívka, pro kterou je pomoc druhým zásadní.

ooo

Díky tak skvělým a cílevědomým účastníkům, kteří si podpory a příležitostí nesmírně váží, získal projekt Samsung Tvoje šance dokonce i ocenění Gesto roku 2018. To se uděluje společnostem, které v Česku nejúspěšněji přispívají ke vzdělávání mladých lidí. Cestu všech devíti účastníků můžete sledovat na samsungtvojesance.cz i na facebookovém profilu Tvoje šance.

reTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci