Dekorace interiéru, která nikdy nevyjde z módy – obrazy na stěnu

9.6.2018 00:00   |   Komerční články
Zařizujete si domácnost anebo právě dokončujete rekonstrukci a přemýšlíte, jak a čím zpestřit své bydlení?

obrazy

Pak věnujte pozornost nejen módním trendům a dekoracím, které jsou v kurzu jen chvíli, ale skutečnému skvostu, který nikdy nevyjde z módy. Tím jsou obrazy.

Obrazy na stěnu do interiéru lze vybírat podle různých kritérií. Záleží, zda jste podlehli obrazům a zajímáte se nejen o dílo samotné, ale i autora. S pomocí obrazů zdobili své interiéry již lidé před staletími. Rozhodně se jedná o typ dekorace, který nikdy nezevšední.

Jaký obraz si vybrat?

Dnešní trh nabízí mnoho variant. K nejdůležitějším bodům při výběru obrazu patří jeho velikost, barva a motiv.

Pokud jste spíš na klasiku než na modernu, můžete vybírat díla slavných mistrů, ale počítejte s tím, že cenově to bude náročnější.

Velký nebo malý?

Zvyk z dřívějších dob, pověsit jeden výrazný obraz do místnosti již není v módě. Trendy současnosti nahrávají spíš obrazům, které doladí bytovou atmosféru a nebudou přitom interiéru dominovat.

Může se jednat o více menších obrazů. Vystavět efekt na dominantním díle je samozřejmě možné, ale uplatí se spíš ve větších halách (interiérech) nežli v klasickém bytě.

Pověsíte-li takový obraz do menšího bytu, zmenšíte tím opticky jeho velikost a pokoj bude působit stísněně. Dnes je možné vybírat z mnoha motivů i velikostí.

Ručně malované obrazy

Při výběru se nenechte strhnout prvním dojmem, ne každý obraz bude slušet stěnám vašeho interiéru. Důležitou roli hraje i barva, která musí ladit s okolím a působit na vás dobře. Stejně tak důležité je téma obrazu, které by mělo podtrhnout styl, ve kterém máte byt zařízen.

Do moderně laděného bytu by starožitný obraz příliš nezapadl a opačně. Dobrou volbou mohou být luxusní malované obrazy, které mají energii a nejsou pouze výplodem tiskárny.

Ručně malované obrazy mají podmanivý efekt a oživí interiér. Je možné vybírat z nepřeberného množství témat – kytky, jídlo, osoby, domy, zvířata, fantazii, den, noc apod.

reTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci