Brusinky vystaví stopku nemocem

8.4.2018 00:00   |   Komerční články
Červené plody klikvy velkoplodé, kterým se říká severoameriské brusinky, dokážou divy a pro své pozitivní účinky na lidské zdraví byly součástí lidového léčitelství po staletí.

Brusinky vystaví stopku nemocem

Indiáni začali severoamerické brusinky sbírat a používat nejen jako potravinu, ale také jako lék. Ten jim pomáhal při hojení ran a zmírňoval bolesti. Také dnes jsou tyto bobule hojně využívané nejen ve farmacii a mnoho žen na ně nedá dopustit.

Postupem let se severoamerické brusinky staly hitem a často se používaly. O jejich síle a účincích se napsaly stohy článků i vědeckých prací. Dokonce dostaly označení „přírodní antibiotikum“ a byly první volbou mnohých, kteří hledali nejprve alternativu z přírody.

Jenže v poslední době jako by mnoho z nás na ně opět zapomnělo. Do středu pozornosti se dostávají přípravky s jinými látkami, jako je třeba monosacharid D-manosa či různé protizánětlivé enzymy, a mnohdy s nimi přichází rozčarování. Nedokážou totiž zastoupit brusinky ve všech směrech.

Nedejte se tedy zviklat a věřte i nadále červeným bobulím. Své přednosti neztratily a jejich účinky se také nikterak nezměnily. Jsou osvědčené a jejich přednosti jistě stojí za připomenutí.

Jejich pozitivní vliv na zdraví

Klasické české brusinky si dopřejte ke svíčkové, avšak léčivé látky v potřebném množství prokázaném v klinických studiích v nich nehledejte. Severoamerické brusinky, neboli brusinky velkoplodé (klikvy), řadí odborníci mezi potraviny, jež jsou zdraví nejprospěšnější.

Svoje renomé si zasloužily zejména díky své schopnosti předcházet infekcím močových cest. Látky obsažené v plodech na rozdíl od klasických antibiotik bakterie způsobující zánět nezabíjí, ale mají unikátní protipřilnavý účinek, který znemožňuje jejich uchycení na sliznici močových cest a snižují tak jejich schopnost vyvolat zánět.

Výsledkem je, že spolu s dostatečným pitným režimem se močové cesty lépe propláchnou a pročistí a dříve se vám uleví. To je důvod, proč řada žen užívá preparáty z brusinek preventivně vždy v rizikovém období, kdy záněty opakovaně trpí. Potíže se pak přestanou tak často vracet. Mnoho lékařů vám je doporučí nejen jako prevenci, ale i jako součást léčby.

To však není ani zdaleka vše, s čím si rudé plody poradí. Podle průzkumů mají brusinky vliv i na ochranu žaludeční sliznice před vznikem vředů v zažívacím traktu a obsahují vysoké množství antioxidantů. Chrání tak buňky před stárnutím a poškozením od volných radikálů.

Jak poznat v lékárně kvalitní a účinný preparát

Chcete-li i vy objevit sílu těchto bobulí, musíte pečlivě vybírat. Přípravek musí být vyroben ze správného druhu brusinky (severoamerická klikva) a měl by obsahovat standardizovaný extrakt z celých plodů brusinek s přesně známým množstvím účinných látek tzv. proanthokyanidinů (PAC).

Přesně takovými jsou Swiss Mega Brusinky, které obsahují silně koncentrovaný výtažek z brusinek velkoplodých Cran-Max, jež využívá všech částí plodu, jakými jsou slupky, šťáva, dužina i jádra pro maximalizaci účinku.

Ochranná technologie BioShield pak uvolňuje účinné látky až 16 hodin, což je důležité hlavně tím, že mohou bojovat proti bakteriím celou noc. Právě v noci, když spíte, nedochází k vyplavování bakterií a ty se mohou nerušeně množit, proto je postupné uvolňování, které jim v tom zabrání, zásadní.

Díky tomu můžete vyzkoušet sílu, která se skrývá v těchto červených plodech.

Věřte zkušenostem a osvědčeným radám. Pokud něco funguje, můžete se na to spolehnout. Jistota je dobrá věc a podléhat novým trendům se nemusí vždy vyplatit. Síla brusinek je známá po staletí a důvěřují jí mnozí. Zkuste to i vy. Brusinky se svými rudými plody plnými zdraví čekají jen na vás, až je objevíte.

Zdroj: brusinky.cz


LÁZNĚ MŠENÉ ZVOU
DO DĚTSKÉHO POKOJÍČKU

Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci