Moët & Chandon vzdává moderní hold madame de Pompadour

24.2.2018 00:00   |   Komerční články
Moët & Chandon, přední výrobce šampaňského na světě, představuje novou sérii Rosé Capsule Collection 2018, nekonvenční a moderní poctu madame de Pompadour.

šampaňské

Tato mimořádně vlivná osobnost 18. století stála za úspěchem značky Moët & Chandon na francouzském královském dvoře. Odvážně řešená láhev, nabízená v limitované sérii, nás do těchto extravagantních časů vrací a přenáší k nám jejich ducha, ovšem v ryze současném stylu.

Mocná důvěrnice krále Ludvíka XV. patřila k prvním znalkyním a milovnicím francouzského šampaňského a postarala se o jeho oblibu v nejvyšší společnosti. Podle legendy jednou prohlásila, že šampaňské je jediné víno, po němž žena zkrásní.

Série Rosé Capsule Collection 2018 je poctou madame de Pompadour za to, že ve své době stanula v čele avantgardy a stala se první ženskou generační ikonou ve světových dějinách. Působila jako arbitr vkusu v umění, v literatuře, v designu interiéru i v životním stylu, měla velkou zásluhu na tom, že se z Paříže stala evropská kulturní metropole. Její vliv se přitom neomezoval jen na Francii.

Láhev z limitované edice má na vinětě motivy z královského maškarního plesu. Nejvýraznější postavou je markýza v popředí, kterou doprovází nerozlučná suita: žena v paví masce, dívka oblečená v kabaretním stylu a svůdný gentleman s rock’n’rollovou vizáží.

V jednom obrazu se tak zobrazí kulturní vývoj od osmnáctého století, kdy se umělci různých žánrů setkávali na královském dvoře a vzájemně se inspirovali.

Dalším výrazným grafickým motivem nové série Rosé Capsule Collection 2018 jsou růže. Některé postavy je drží v ruce, některé v ústech. Grafika tak rozvíjí styl známý z oblíbené série Rosé Impérial. Ta díky výraznému ovocnému charakteru, svůdné chuti a elegantní vyzrálosti dokonale vyjadřuje jedinečný styl značky Moët & Chandon.

Speciální série Moët & Chandon Rosé Capsule Collection 2018 je k dostání ve vybraných podnicích a specializovaných vinotékách. Láhev s obsahem 0,75 l se výborně hodí k oslavě životních jubileí, k romantickým chvilkám i ke spontánním rodinným setkáním. Menší balení o objemu 20 cl je pak dokonalým společníkem na vydařeném večírku.                                                re


LÁZNĚ MŠENÉ ZVOU
DO DĚTSKÉHO POKOJÍČKU

Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci