Udržet domy v suchu

22.2.2018 00:00   |   Komerční články
Vážným problémem mnoha budov je vnikající vlhkosti do jejich konstrukcí. Jako houba nasává zdivo vlhkost, pokud není chráněno horizontální a vertikální izolací proti zemní vlhkosti.

hydropol

U mnoha, zejména u starších staveb, již tato izolace není k dispozici, a zdivo je tak vydáno postupnému rozpadu počínajíc vlhkostními kresbami na povrhu omítek, solnými výkvěty a tvorbou plísní.

Vlhké objekty tedy nejsou pouze kosmetickými chybami, ale představují ohrožení budovy z titulu částečné ztráty pevnosti vlhkého zdiva, snižují pohodu prostředí a zdravotní nezávadnost obytných prostor pro pobývající osoby a zvyšují energetickou zátěž vlhkých budov.

Funkci systému Hydropol® lze zjednodušeně popsat takto:

  • V přístroji pro odvlhčování zdiva napojeném na proudovou síť se generují magnetické pulsy, které indukují vznik specifického elektromagnetického pole ve vlhkém zdivu.
  • Působením indukovaného frekvenčního pole se poruší elektrochemická a elektrostatická rovnováho vzlínajícího systému tak, že vlhkost, tj. molekuly vody a ionty putují zpět k zemině.
  • Konstantním pulzačně buzeným elektromagnetickým polem je zdivo trvale chráněno proti vzlínající vlhkosti.

Systém Hydropol® dnes náleží k nejhodnotnějším a nejbezpečnějším metodám proti vzlínavé vlhkosti, který zaručuje odvlhčení zdiva s optimálním servisem zákazníkům při dostupné ceně.

Vlastní odvlhčení objektů realizací uvedeného postupu nevyžaduje žádné stavební práce.

Nezbytným předpokladem aplikace této technologie je zodpovědné provedení základního průzkumu sanované stavby, z jehož výsledku lze teprve posoudit jaké zdroje zavlhčení na objekt působí a zda lze bezkontaktní systém snižování vlhkosti na danou stavbu vůbec použít.

Je tomu tak ve většině případů, kdy je zdrojem zavlhčení vzlínavá zemní vlhkost, tedy u staveb bez funkčních izolací proti zemní vlhkosti.

hydropol-cz.com


LÁZNĚ MŠENÉ ZVOU
DO DĚTSKÉHO POKOJÍČKU

Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci