Zahradnictví KRUH dodává odolné sazenice vinné révy

11.2.2018 00:00   |   Komerční články
Chcete-li mít na zahrádce vinnou révu, nic vám v tom nebrání. Pro tuto pnoucí dřevinu potřebujete stanoviště na slunci a vhodné sazenice, nejlépe odolnější, vhodné i do nevinařských oblastí. Dodává je Subtropické zahradnictví Kruh u Jilemnice.

réva vinná

V Kruhu mají sazenice především ranějších odrůd s vyšší odolností vůči mrazu i chorobám. Lze je tak pěstovat i ve vyšších polohách.

V jarních měsících dodává Subtropické zahradnictví Kruh prostokořenné sazenice, v létě a na podzim pak kontejnerované rostliny.

Jestliže na zahradě zasadíme vinnou révu, je to skoro stejné, jako když zasadíme strom. Při správné péči se dožívá a plodí nejméně čtvrt století a často i mnohem déle. Na správném stanovišti ji lze úspěšně pěstovat i na Českomoravské vysočině, v podhůří Beskyd, Jeseníků, Krkonoš nebo na Šumavě.

Její stanoviště by mělo být co nejvíce exponované k jihu a vhodný je rovněž mírný svah. Je výhodnější, když révu vinnou chrání ze severní strany stavba. Proto ji můžeme vysazovat podél stěny domu.

Vykopeme dostatečně hlubokou jámu (alespoň 60cm), půdu na dně je vhodné prokypřit. Jámu je třeba naplnit směsí kvalitní ornice a kompostu nebo zahradnického substrátu, který nesmí být kyselý. Réva vyžaduje spíše zásaditou půdu, takže můžeme do půdy přimíchat i trochu Dolomitického vápence.

Révu vysazujeme tak hluboko, že necháme nad povrchem pouze naroubovanou část. Narašené rostliny vysazujeme až po polovině května! Kontejnerované sazenice pak můžeme vysazovat až do podzimu.

Řez vinné révy se provádí na jaře během února (pokud nejsou mrazy), nejpozději do poloviny března. Neřezaná réva by sice také plodila, ale velmi rychle by se úplně vyčerpala a ovoce by nebylo kvalitní. Hrozny narostou na letorostech vyrůstajících z dvouletého dřeva.

V Subtropickém zahradnictví Kruh můžete zakoupit sazenice révy modré, bílé i růžové.

Réva venkovní modrá VENUS - rezistent - NOVINKA BEZ SEMEN

Nová, perspektivní stolní odrůda. Hrozny jsou středně velké, typického kuželovitého tvaru. Bobule jsou velké, kulaté s pevnou slupkou, modrofialové barvy. Chuť je sladká, šťavnatá a výrazná.

Může pěstovat i ve vyšších polohách, je odolná proti chorobám a dobře snáší mráz. Tato odrůda se řadí mezi středně rané, zraje v září. Tato nová, vynikající odrůda si díky svým vlastnostem najde brzy místo v každé zahradě

Réva venkovní modrá JUPITER - bezsemenná

JUPITER je bezsemenná, středně raná odrůda. Hrozny mají velkou velikost. Bobule jsou velké, mají tmavě modrou barvu, oválný tvar a výbornou, mírně muškátovou chuť. Plody začínají zrát od poloviny září. Odrůda Jupiter je odolná proti mrazu.

Tenká, ale pevná slupka plodům poskytuje osobitý chuťový charakter s navinule pikantní variací tmavého lesního ovoce (ostružiny) a lehkou kouřově muškátovou příchutí.

Réva venkovní bílá THOMSON - bezsemenná

THOMSON SEEDLESS je středně raná, bílá, stolní, bezsemenná odrůda, dobře odolává různým nemocem.

Hrozny jsou velké a hustě obsypané plody. Bobule začínají zrát v září, jsou střední velikosti, mají mírně protáhlý tvar a sladkou chuť.

Mimořádně lahodné, sladké bobule ve velkých hroznech, při dobré péči potěší bohatou úrodou. Réva je vhodná na okrasu loubí. Dozrává koncem srpna, v září. Ze sušených bobulí jsou vynikající rozinky.

Réva venkovní růžová CRIMSON - bezsemenná

CRIMSON SEEDLESS je středně raná, stolní, růžová odrůda zrající v září. Tvoří velké hrozny. Bobule bez semínek jsou velké, mají protáhlý tvar, tmavě růžovou barvu a lahodnou, osvěžující chuť.

Bobule odrůdy Crimson Seedless jsou vhodné k přímému konzumu nebo dalšímu zpracování a výborně snášejí přepravu.

Réva venkovní růžová LIDI

Réva LIDI je raná, stolní odrůda. Hrozny jsou středně velké s velkými bobulemi. Bobule mají růžovou až červenou barvu, jsou kulovité a mají výbornou chuť. Zrají od srpna.

Tato odrůda je rezistentní k nemocem a odolná proti mrazům.

Vinná réva LIDI je ideální k pokrytí zdi nebo pergoly. Tato popínavá rostlina je na pohled velmi atraktivní.

Tyto a mnoho dalších atraktivních odrůd si můžete
objednat na
zahradnictvikruh.cz.

 Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci