Balíte na zimní výlet? Máme pro vás několik tipů, milé dámy

4.1.2018 00:00   |   Komerční články
Jakmile se rozhodnete někam vyrazit uprostřed zimy, čeká vás hromada plánování a seznam věcí, které potřebujete vzít s sebou. Abyste pár minut před odjezdem nervózně nechodily po bytě s tím, jestli máte všechno nebe ne, sepsali jsme pro vás pár rad.

zabezpečení

I v zimě chtějí být ženy krásné a trendy, a ne si připadat jako velký marshmeloun. Den před vaším odjezdem zkontrolujte předpověď počasí. Zaměřte svoji pozornost na teplotu, srážky a sílu větru.

Ale nenechte se zmást – i když se bude teplota pohybovat okolo nuly, stále vám může být pořádná zima, pokud bude foukat. Než za sebou tedy definitivně zabouchnete dveře, poradíme vám, jak se efektivně sbalit.

Co dáme do kufru?

Zdá se vám příruční zavazadlo příliš malé na všechny věci, které nezbytně potřebujete? Na víkend ale víc nepotřebujete. Opravdu! Klíčem k úspěchu je vzít s sebou takové kousky, které můžete libovolně kombinovat.

Nejprve si rozmyslete, v čem se budete pohybovat venku. Určitě nezapomeňte čepici, šálu nebo teplý šátek, pořádné boty a rukavice. Když bude tepleji, rukavice a čepici můžete nechat v kufru, ale zároveň vám nebude zima při nižších teplotách.

Nezapomeňte si také chránit oči. Sluneční paprsky se v zimě odrážejí od bělavého sněhu a tím se jejich síla zvyšuje. Nebojte se tedy přibalit sluneční brýle a vyvarovat se tak případnému zánětu spojivek.

Pod svrchní vrstvu si pak zabalte teplé černé legíny a jedny další kalhoty, kardigan, pončo, delší košili a tílka. Tyto základní kousky můžete následně libovolně kombinovat a snadno získáte ležérní, ale i elegantní styl.

Vysoké pletené ponožky se vám budou hodit buď jako moderní doplněk outfitu nebo jako prevence studených noh v posteli. Každý se přeci po procestované noci chce zachumlat do teploučkých měkkých peřin a oddychovat.

A k tomu budete potřebovat ještě nějaké to pyžamko. Toaletní potřeby, spodní prádlo a můžete vyrazit na cestu!

Nezapomeňte zabezpečit váš domov

Každé skvělé cestě ale předchází důsledná inspekce domu. Zavřeli jsme vodu? Vytáhnuli konvici ze zásuvky? Zamkli všechny vchody? Ať už cestujete na víkendový výlet nebo dvoutýdenní pracovní cestu, chcete si být jisté tím, že vás domov bude po vašem návratu v nezměněném stavu.

Experti například radí, abyste si nechali sousedem vybírat poštovní schránku. Nic totiž o vaší nepřítomnosti nemluví víc než k prasknutí nacpaná schránka. Nainstalujte časovač na některá světla. Kevinovi v Sám doma to sice zase tolik nepomohlo, vám ale může.

Nechte si na venkovní světla nainstalovat čidlo na pohyb a poraďte se s odborníky, jak zabezpečit garážová vrata a vchodové dveře. A pokud vám přeci jen nevadí dát najevo, že jste pryč, pak jsou skvělým pomocníkem předokenní rolety. Ty na dobu své nepřítomnosti zatáhnete a dovnitř se nedostane ani světlo.

reTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci