Vánoční nákupy s Kia Sportage

15.12.2017 00:00   |   Komerční články
Do Drážďan to není daleko a cesta na vyhlášené vánoční trhy se dá pohodlně zvládnout autem. Zvlášť když jsem mohla na třísetkilometrový výlet „vyměnit“ moji malou mazdu za Kia Sportage.

Kia

Na pražském startu sice trochu znervózním, když začne sněžit, ale uklidňuje mně celoživotní rada mého otce. „Když se naučíš pořádně řídit jedno auto, není pak problém řídit jakékoliv,“ říkával. Měl pravdu, a tak jsem se snažila jízdu se „sporťákem“ naplno vychutnat.

Jako z rozhledny

Kia Sportage působí mohutně, ale řízení je překvapivě moc příjemné. Hned za mrazivého rána jsem ocenila vyhřívané sedačky, a hlavně vyhřívaný volant! Protože jsem menšího vzrůstu, využila jsem možnosti vyvýšení sedačky, abych na cestu dobře viděla. Jen je trochu škoda, že tato možnost není nabídnuta také spolujezdci.

Cesta i přes vydatné sněžení příjemně ubíhala, kia plula po silnici i když jsme museli při přejíždění vybočit z vyjetých sněhových kolejí z pruhu do pruhu. Sportage má dobrou akceleraci a je dobře ovladatelná i do prudkých zatáček.

Obavy z parkování padly

Nebudu zastírat, že trochu respektu jsem měla z velkého auta při parkování. Zbytečně. Pro parkování je sice potřeba větší místo, než na jaké jsem zvyklá, ale díky parkovacím senzorům jsem to zvládla bez problémů. Navíc když jsem mohla manévry sledovat a kontrolovat i na monitoru přímo na palubní desce.

Pohodlné sedačky, přehledné uspořádání přístrojové desky a celkový vnitřní komfort zanechává velmi dobrý dojem, uklidňuje a člověk se v autě cítí bezpečně. To je také asi důvod, proč si toto auto často pořizují maminky.

Velký kufr

Celkový design vozu působí svěže a moc se mi líbila červená barva zapůjčeného modelu.

Mám-li autu jako laický uživatel vůbec něco vytnout, tak snad jen menší výhled při výjezdu z vedlejší ulice. Kvůli sloupkům v oknech, které mi zakrývaly výhled, jsem si mohla krk vymknout, abych náhodou nepřehlédla žádné vozidlo na hlavní.

A jako žena, která s kamarádkou vyrazila na předvánoční nákupy, pak hlavně musím ocenit velký zavazadlový prostor, do kterého se bez problémů vešlo vše, co jsme pořídili.

MaV, ŽenyproŽeny.czTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci