S ČD do Mnichova dvakrát častěji a o půl hodiny rychleji

4.12.2017 00:00   |   Komerční články
České dráhy chystají na příští rok pro své pasažéry několik příjemných překvapení. Nejvíce změn v mezistátní dálkové dopravě se dotkne linky Praha – Mnichov. Počet spojů se zde zvýší ze 4 párů na 7 a cestovní čas se zkrátí až o půl hodiny.

ČD

Přibližně o čtvrt hodiny rychleji se bude od příštího roku cestovat také do Budapešti, kam spoje pojedou pod novou marketingovou značkou Metropolitan. Kratší doba cestování čeká zákazníky Českých drah a jejich kooperujících zahraničních partnerů i na několika dalších mezistátních linkách.         

Do Bavor každé dvě hodiny 

Nejrozsáhlejší změny v novém jízdním řádu 2018 čekají na zákazníky linky Praha – Plzeň – Domažlice – Řezno – Mnichov. Vlaky pojedou častěji a rychleji.

Počet spojů se zvýší ze čtyř na sedm, doba jízdy se zkrátí na přibližně 5 a tři čtvrtě hodiny, což je asi o 20 minut méně než u současných spojů, a cestující se mohou těšit také na komfortnější vozy německého partnera, se kterým České dáhy česko-bavorskou linku společně provozují.

Společnost Länderbahn, která provozuje tyto spoje na německém území pod značkou ALEX, plánuje nahradit staré vozy ze 70. let minulého století moderními klimatizovanými vagóny od mateřské italské národní železniční společnosti Trenitalia. V těchto vozech mají být například oddíly 1. třídy, místa pro cestující na vozíku nebo občerstvení.

Dříve v Berlíně i Hamburku

Kratší doba cesty vlakem čeká v příštím roce také na cestující z Prahy do Berlína a Hamburku. V novém jízdním řádu ČD nasadí na spoje z Prahy do Drážďan nové elektrické lokomotivy Vectron.

Ty umožní od poloviny roku 2018 přímý provoz dále do Německa bez výměny lokomotiv a zkrácení pobytu v Drážďanech tak, že se cestovní čas mezi centrem Prahy a Berlína zkrátí přibližně o 20 minut na cca 4 hodiny a 8 minut.

Další zkrácení cestovní doby mezi Prahou a Berlínem lze očekávat kolem roku 2020, kdy německé dráhy DB uvedou do plného provozu rekonstruovanou trať Drážďany – Berlín na 200 km/h.

DB by chtěla zkrátit cestovní čas mezi těmito metropolemi na 80 minut, což v budoucnosti umožní přiblížit cestovní čas mezi Prahou a Berlínem k 3,5 hodinám.   

reTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci