Naplánujte lyžovačku. Víme, kam vyrazit

24.11.2017 00:00   |   Komerční články
Jste milovnice zimních sportů? Pokud ano, právě nyní je ideální doba k tomu, abyste začala postupně plánovat cestu na hory. Hledáte inspiraci? Poradíme vám, kam vyrazit.

lyžování

Mnoho lidí míří do tuzemských hor, ale ty vám nedoporučíme. Lepší volbou jsou rozhodně Alpy. To vám potvrdí mnoho milovníků tohoto sportu. Z jakého důvodu? Je jich hned několik. Zvláště, pokud zvolíte země, jako:

  • Itálie
  • Rakousko
  • Francie

Vyrazit můžete vlastním autem

První pozitivum, které si zmíníme, je spojeno s tím, že za dokonalým lyžováním budete moci vyrazit vlastním automobilem. Stačí jenom zkontrolovat jeho technický stav, pořídit gumové rohože do auta pro eliminaci vody na podlaze, a již můžete vyrazit.

Pokud jde o délku cesty, není problém být na požadovaném místě již za pár hodin. Potěší i pohodlnost, jelikož se nebudete muset mačkat v malém autobuse, ale budete mít pohodlí, i když cestujete ve čtyřech.

Ceny jsou v zahraničí příznivé

Obáváte se toho, že lyžování v Alpách pro vás nebude dostupné? Je to velký omyl, jelikož když porovnáte ceny s tuzemskými středisky, tak se zase až tak výrazně neliší. Zvláště, když zohledníte i fakt, že zde najdete mnohem více a delších sjezdovek, stejně jako jejich kvalitní úpravu. Dalším nákladem už je jenom nutnost uzavřít pojištění na lyžovačku, které také není nijak drahé.

Když se rozhodnete porovnat jednotlivé pojišťovny, tak můžete zjistit, že ceny začínají na několika korunách za den. To jasně ukazuje, že vyrazit do Alp není nic nedostupného. Právě naopak.

Výbavu si můžete půjčit na místě

Máte malé auto a řešíte, zda se vám do něho vejde vše, co budete potřebovat? Jestliže ne, potom nezoufejte. Moderní alpská střediska nabídnou bezproblémové zázemí, které je spojeno i s tím, že si můžete všechno potřebné půjčit. Sami si tak vezmete jenom oblečení.

Tedy lyžařské kalhoty a bundu, dále si můžete koupit Under Armour mikinu, která vás zahřeje, a do zavazadla přibalíte ještě rukavice a také čepici. Tím máte zabaleno všechno, co budete potřebovat. Lyžařskou a bezpečnostní výbavu si půjčíte na místě.

Zaujme i množství sněhu

Alpy mají ještě jednu velkou výhodu. Je to množství sněhu. Oproti našim horám je ho v daném místě podstatně více. Je to celkem pochopitelné, protože mnoho sjezdovek leží ve větší nadmořské výšce. Také nelze opomenout to, že sezona je zde také mnohem delší.

I když vyrazíte mimo hlavní období, tedy na začátku, nebo i na samotném konci, nemusíte se ničeho obávat. Sněhu je všude stále dostatek a tak si dokonale zalyžujete třeba i na jaře, kdy už teploty stoupat. I toto jasně souvisí s naším doporučením, kam vyrazit na letošní lyžovačku.

Díky internetu navíc není jakýkoliv problém vše zajistit a rezervovat svépomocí, bez nutnosti kupovat zájezd klasicky, u cestovních kanceláří.

re



Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci