Salcburská sluneční terasa - čistá zimní romantika

30.10.2017 00:00   |   Komerční články
Kdo má rád slunce, ten bude ve známém rekreačním regionu naprosto spokojený. Ne na darmo získala Salcburská sluneční terasa své jméno.

Salcburk

Široká náhorní plošina nad údolím Salzachtal je vyhlášená léčivým klimatem a téměř neustále slunečným počasím. Prázdninovou oblast v srdci Salcburska tvoří trojice malebných obcí, St. Veit, Goldegg a Schwarzach.

Tato místa mají pro hosty připravenou pestrou nabídku výhodného ubytování a kromě toho jsou známé jako centrální výchozí body k těm nejkrásnějším sjezdovkám ve Ski amadé.

Neomezené lyžování je možné na 760 km sjezdovek, kam návštěvníky pohodlně a rychle dopraví 270 lanovek a vleků. Areál propojuje známé zimní lokality jako je Salcburský sportovní svět, Grossarltal, Gastein, Hochkönig a Schladming-Dachstein.

Goldegger Skilifte

Přehledné lyžařské oblasti oblíbené především rodinami. Jsou vhodné zejména pro začátečníky nebo ty, kteří už na lyžích dlouho nestáli. Další možností prospěšného pohybu na čerstvém vzduchu je jízda na běžkách.

V Salcburské sluneční terase jsou perfektně připravené desítky kilometrů stop vhodných pro bruslení i klasiku.

St. Veit a Schwarzach

Díky nadprůměrně slunečnému, bezvětrnému počasí a výjimečné čistotě vzduchu bez mlhy, se stal St. Veit s téměř čtyřmi tisíci obyvatel prvními klimatickými lázněmi v Salcbursku. Léčí se tu především dýchací obtíže a plicní onemocnění.

Pro lyžaře je tu připravená možnost gratis přepravy lyží (6x denně) k nástupní stanici Alpendorf. Region nabízí také speciální výhodné nabídky dovolených s rodinnými bonusy či akcemi pro seniory.

Nabídku volnočasového vyžití dále doplňují osvětlené běžecké tratě, sáňkařská dráha, místa na hraní metané nebo kluziště. Kdo chce prozkoumat zimní zasněženou krajinu pěšky, ten si zde může dosyta užít turistiku na 100 km značených, snadno dostupných, zimních turistických trasách.

Výlety na sněžnicích

Oblíbené jsou mezi hosty i výpravy na sněžnicích. Turistický autobus odveze zájemce až k výchozímu bodu výletu a poté se jde tichou zasněženou krajinou s úchvatnými výhled na horské pastviny.

Jedna z nejkrásnějších tras pro túry se sněžnicemi vede k Hubertově kapli a hájovně okolo horského masivu Hochkönigu až na vrchol Hochglockeru (1590 m). Odsud je krásně vidět nejvyšší hora Rakouska, Großglockner.

Na takové túře člověku pořádně vyhládne. Něco dobrého k jídlu je ale po výstupu vždy připraveno na salaši Hochrainbergstub`n.

Ideální poloha

Centrální poloha St. Veit dále láká k atraktivním výletům po celém Salcbursku. Ať už za lyžováním, za termálními lázněmi nebo za kulturou a památkami do města Salcburku.

Salcburská sluneční terasa to ale nejsou jen rozmanité sportovní příležitosti. Tato oblast je vyhlášená i výjimečnou regionální kuchyní na špičkové úrovni, kulturními akcemi a udržováním starých tradic.

Za návštěvu stojí například působivé vánoční trhy v St. Veit, na jednom z nejkrásnějších náměstí v Salcbursku. V zimě 2017/18 se budou konat od pátku 8. prosince až do 6. ledna.

U tradičních stánků budou k dostání nejrůznější řemeslné výrobky, kulinářské dobroty, představí se zde hudební soubory a program bude připravený i pro nejmenší návštěvníky.

MaVTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci