Alergie – věčný nepřítel

2.5.2017 00:00   |   Tiskové zprávy
Pravděpodobnost, že u vás v domácnosti žije alespoň jeden alergik je opravdu veliká. V České republice totiž trpí různými formami alergie celá jedna pětina lidí.

úklid, alergie

Kromě léku, které vedou boj s příznaky, je důležité preventivně domov zbavit také alergenů, které jsou příčinou nepříjemných problémů spojených s alergiemi. Vezměte úklid domácnosti z gruntu a nedejte prachu ani roztočům šanci kazit vám slunečné dny.

Pryč se zbytečnostmi

Neprodyšné závěsy, těžké koberce ani starožitný nábytek není pro alergiky to pravé ořechové. I ti největší úklidoví puntičkáři nemají šanci zbavit hustá vlákna veškerého prachu, drobků a špíny. Odborná doporučení tedy zní: pryč z domu.

Nejinak tomu je i s hračkami z textilních materiálů. Chcete-li svého malého alergika ušetřit možných astmatických záchvatů či všudypřítomného kašle, zaměřte se při koupi na omyvatelné hračky, kde je výskyt roztočů i prachu minimální.

Zdravý spánek

Další velkou kapitolou v životě alergika je postel. Ta bývá místem, kde nemocný nejčastěji a nejintenzivněji vdechuje částečky prachu s alergenem. Při výběru matrace je nejdůležitější zaměřit se na kvalitu jejího povrchu, která zabrání vniknutí alergenů do matracových vláken.

Kromě matrace musíte věnovat důraznější a častější péči také ložnímu prádlu, které v sobě hromadí odumřelé buňky, jež jsou živnou půdou právě roztočů. Důsledkem je pak například rýma, ekzém či svědivost očí.

Až si tedy budete měnit povlečení, vyluxujte matraci pořádně ze všech stran, a pokud stále máte péřové duchny a polštáře, vyhoďte je a pořiďte si ty z hypoalergenního vlákna. Ušetříte sobě i svým dětem do budoucna spoustu dýchacích problémů. A samozřejmě také peněz.

Bez úklidu to nepůjde

Při úklidu, jehož cílem je usnadnit každodenní život alergika, je potřeba dodržovat několik základních zásad. Během úklidu se často víří prach a s ním i další alergeny, proto jakmile skončíte, nezapomeňte vyvětrat.

Jestliže vy sami jste alergici, nezapomeňte si dát v dostatečném předstihu před úklidem protialergické léky. V neposlední řadě pak při úklidu omyvatelných podlahových ploch zvolte raději mokrou cestu, která minimalizuje víření nečistot.

Aby vás takový úklid nestál spoustu energie a času, je důležité zvolit si vhodné pomocníky. Na podlahu je ideální rotační mop Easy Wring and Clean TURBO (Vileda), jehož praktický pedál vás zbaví náročného ždímání. 

Navíc je vhodný na všechny typy tvrdých podlah. Tato revoluční novinka usnadní život vám i vašemu alergikovi.

rTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci