Nadměrné pocení lze jednou provždy zkrotit

29.4.2017 00:00   |   Tiskové zprávy
Nadměrné pocení se nedotýká pouze mužů, ale postihuje i určité procento žen. Každý, kdo tímto problémem trpí, často čelí společensky nepříjemným situacím.

pocení

Obtížný odér, který pocení provází, je možné snadno potlačit vhodně vybraným antiperspirantem, ale tmavé skvrny, které se objeví na perfektně vyžehlené košili, nikomu body nepřidají.

Pokud vás tento nežádoucí tělesný jev omezuje v každodenním životě, měli byste vědět, že existuje účinné řešení, které tento nedostatek jednou provždy odstraní. Zkušení specialisté na přední pražské klinice plastické a estetické chirurgie FORMÉ clinic provádí miniinvazivní zákrok s trvalým výsledkem, při němž pomocí liposukce dochází k odstranění potních žláz.

Je důležité si uvědomit, že pocení je normální fyziologický jev. Řešit by se měl až tehdy, kdy dochází k nadměrné produkci potu. Ideální metodou je v tomto případě liposukce,  částečné odsátí potních žláz pomocí přístroje Body jet. Pocení není zcela odstraněno, ale účinně sníženo.

„Ač zní tato metoda drasticky, jedná se pouze o miniinvazivní řešení problému. Malou liposukcí se odsají potní žlázy, malé množství se ponechá. Zákrok je to krátký, provádí se v lokální anestezii,“ říká primář MUDr. Petr Jan Vašek, plastický chirurg z FORMÉ clinic.

„Jsou pouze mírná omezení a to první den odpočívat, týden nenavštěvovat saunu a veřejný bazén, 14 dní nepoužívat deodorant a týden výrazně nezatěžovat paže. Ke sportu se lze vrátit právě za týden. Co do bolestivosti je to na úrovni natažených svalů,“ dodává primář.

Liposukce potních žláz je bezbolestná a dobře se toleruje. Nahrazuje do nedávna používaný laser a její největší výhodou je trvalé odstranění nadměrného pocení na rozdíl od botoxových injekcí, které jsou výrazně dražší a bolestivé.

Odsátí žláz Body jet technologií je nejefektivnější ze všech metod. Výsledky jsou individuální, ale lze očekávat minimálně 50% zlepšení.

Po zákroku může dojít k malým otokům, které rychle ustoupí. Dva dny po liposukci potních žláz je možný návrat do běžného života pouze s omezením fyzické zátěže.

rTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci